• rozwiń

Polskie koleje pod lupą NIK. "Kontrolowaliśmy wszystkie spółki PKP"

PKP pod lupą NIK Odtwórz: PKP pod lupą NIK
Foto: sxc.hu/ mattox | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: NIK bada działalność zarządu PKP | Video: PKP pod lupą NIK

Najwyższa Izba Kontroli przygotowuje obszerny raport dotyczący grupy PKP. - Kończymy szeroką kontrolę w grupie PKP, kontrolowaliśmy wszystkie spółki, sposób zarządzania, efekty finansowe, do końca roku przedstawimy bardzo precyzyjną informację o działalność całego zarządu PKP - powiedział prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski w „Jeden na jeden” w TVN24.

Jak podkreślał Kwiatkowski, kontrola na polskiej kolei była planowana od dawna i nie ma nic wspólnego z głośną sprawą odprawy byłej wiceprezes PKP SA Marii Wasiak, która tydzień temu została powołana w skład rządu Ewy Kopacz jako minister infrastruktury i rozwoju.

Wasiak oddaje odprawę

Wasiak przekazała w piątek 510 tys. zł, które dostała w ramach odprawy z PKP SA, na cele dobroczynne. Spółka tłumaczyła w środę, że odprawa była dwunastokrotnością pensji, jaką zarabiała Wasiak jako członek zarządu spółki i wynikała z kontraktu. Wypłata nastąpiła w sposób automatyczny ze środków PKP SA.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane