• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Polskie Jadło rusza na podbój autostrad

Polskie Jadło rusza na podbój autostrad
Foto: TVN CNBC Foto: Polskie Jadło rusza na podbój autostrad

Ponad 30 przydrożnych restauracji, głównie przy autostradach i drogach ekspresowych, zamierza uruchomić w ciągu najbliższych dwóch lat spółka Polskie Jadło.

Jak mówił dziś na antenie TVN CNBC prezes spółki Jan Kościuszko, pierwsze dwa obiekty zostaną otwarte w połowie kwietnia tego roku w Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP) przy autostradzie A4 w Zakrzowie i Podłężu w Małopolsce.

Kolejne restauracje będą otwierane sukcesywnie, głównie w sąsiedztwie stacji benzynowych należących do jednego z największych polskich koncernów paliwowych.

- Restauracje przydrożne przy stacjach benzynowych to obecnie najbardziej dynamicznie rozwijający się segment w branży gastronomicznej, wart od kilku do kilkunastu miliardów złotych rocznie - ocenił Kościuszko.

Restauracje spółki Polskie Jadło będą działać pod dwoma szyldami: "Gościniec Polskie Jadło" o charakterze bardziej tradycyjnym, zlokalizowane w regionach turystycznych oraz "Pit Stop Bar". Spółka będzie je budować samodzielnie, a także na zasadzie franszyzy. Koszt uruchomienia jednego obiektu waha się od 600 do 700 tys. zł w zależności od jego lokalizacji i wielkości.

Już po restrukturyzacji

Jak poinformował Kościuszko, spółka Polskie Jadło zakończyła ponad 1,5-roczny okres restrukturyzacji. - Utrzymana została nasza marka i nadal jesteśmy postrzegani, jako trzecia siła w segmencie restauracji przydrożnych - podkreślił prezes.

Spółka Polskie Jadło powstała w 1996 roku i przez 10 lat koncentrowała się na rozwoju sieci restauracji "Chłopskie Jadło". Po ich sprzedaży w 2006 roku pozyskane środki zostały zainwestowane w budowę i zarządzanie nowymi sieciami restauracji, gościńców i pierogarni funkcjonującymi pod marką "Polskie Jadło".

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane