• rozwiń

Temat: Komputery

Polskie firmy IT podbiją Stany? Wysyłają misje, budują przyczółki

Polskie firmy IT podbiją Stany? Wysyłają misje, budują przyczółki
Foto: CD Projekt Foto: "Wiedźmin" urzekł amerykańskich graczy. Jego śladem chcą pójść inni twórcy gier

Co druga misja gospodarcza z Polski jedzie do Doliny Krzemowej, a kilkanaście naszych firm komputerowych wchodzi do Ameryki – informuje "Puls Biznesu".

Rodzime firmy coraz pewniej rozpychają się w USA. - Zidentyfikowaliśmy niemal 40 polskich firm, które aktywnie działają w tym kraju, ale to na pewno nie wszystkie, bo wielu przedsiębiorców otwiera amerykańskie spółki czy joint venture i nie zawsze mamy dostęp do informacji - mówi Paweł Pietrasieński, szef Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji (WPHI) ambasady RP w Waszyngtonie.

Polskie gry podbiją Stany

Już wiadomo, co będzie polskim hitem w najbliższych miesiącach. - To będzie rok bardzo intensywnej aktywności polskich firm IT, w tym producentów gier elektronicznych. Co druga polska misja przyjeżdża dziś właśnie do Doliny Krzemowej. Przyczółki zbudują też wytwórcy urządzeń medycznych i spółki biotechnologiczne - uważa Paweł Pietrasieński.

Wartość amerykańskiego rynku IT przekracza 600 mld dolarów i jest większa od PKB Polski. Polski rząd stawia więc na Dolinę Krzemową. Nigdy nie miał tam przedstawicielstwa, teraz powstało jednak biuro akceleracyjne WPHI w San Francisco - mieście, które jest siedzibą większości spółek z sektorów elektronicznych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane