• rozwiń

Polskie e-gazety już w tym roku

Polskie e-gazety już w tym roku
Foto: Materiał prasowy Foto: Na nowej wersji eClicto będziee można przeczytać najpopularniejsze tytuły prasowe

Pierwsi polscy wydawcy prasy negocjują warunki sprzedaży swoich gazet za pośrednictwem elektronicznych czytników eClicto kieleckiej firmy Kolporter. Oferta ma się pojawić za kilka miesięcy - zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak pisze "DGP", z Kolporterem rozmawiają już Agora, Axel Springer Polska, INFOR PL i Murator. Chcą, by ich oferta pojawiła się w nowych wersjach eClicto, które będzie miało dostęp do internetu i pojawi się na rynku w tym roku.

Obecny od niedawna na rynku model przeznaczony jest przede wszystkim do czytania e-booków i nie ma połączenia z siecią.

Globalny trend

Zainteresowanie wydawców e-czytnikami zwiększają zmiany, jakie dokonują się na światowym rynku tych urządzeń - podkreśla "DGP".

W ubiegłym roku najpierw zaostrzył konkurencję największy globalny e-sklep Amazon.com, wprowadzając kolejną wersją czytnika Kindle. Potem dołączył do niego amerykański wydawca Barnes & Noble, wprowadzając na rynek własny e-czytnik Nook. W ostatnich dniach koncern Apple zaprezentował swój elektroniczny tablet iPad, pozwalający także na czytanie książek i prasy.

Według Zbigniewa Benbenka, przewodniczącego rady nadzorczej Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych, właściciela wydawnictwa Murator, wydawcy m.in. Super Expressu, ostatecznie walkę o dystrybucję i udział w rynku wygrają gracze globalni – Amazon czy Apple.

– eClicto ma szanse na swoje miejsce i też chcemy z nim współpracować. Zanim wejdą do nas globalni gracze, musimy już być na tym rynku obecni z wypracowanymi modelami biznesowymi i dostosowaną ofertą. Nie możemy popełnić błędu branży muzycznej, która przespała ten moment i dała sobie narzucić warunki jednego gracza firmy Apple – powiedział w rozmowie z "DGP" Zbigniew Benbenek.

bgr/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane