• rozwiń
  • WIG20 2217.84 +0.77%
  • WIG30 2520.23 +0.73%
  • WIG 58525.39 +0.65%
  • sWIG80 11595.92 +0.05%
  • mWIG40 3820.72 +0.58%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

"Polski hydraulik śmieje się z Europy"

"Polski hydraulik śmieje się z Europy"
Foto: TVN24 Foto: Polski hydraulik ma powody do zadowolenia

"Polski hydraulik śmieje się z Europy. Warszawa nie odczuwa recesji" - to tytuł artykułu, opublikowanego w poniedziałek we włoskim "Il Giornale". Według dziennika, wszystko wskazuje, że Polska będzie w tym roku "jedynym krajem europejskim, którego w dobie obecnego kryzysu nie dotknęła recesja".

"Polski hydraulik już nie budzi strachu" - zauważyła gazeta, nawiązując do słynnej kampanii sprzed kilku lat z polskim hydraulikiem w roli głównej. "Nie jest już bohaterem koszmarów milionów Europejczyków, przerażonych inwazją taniej siły roboczej, wystraszonych poszerzeniem granic Unii. Bohater francuskich, brytyjskich i włoskich żartów wraca dzisiaj do domu" - dodał dziennik, wydawany przez rodzinę premiera Silvio Berlusconiego.

"Podczas gdy handel światowy wchodził w wielki kryzys, polska słabość przekształciła się w siłę, chroniąc kraj przed poważnym ciosem" - ocenił "Il Giornale". Zwrócił uwagę, że także polskie banki są w lepszej kondycji niż w sąsiednich krajach, zwłaszcza republikach bałtyckich.

"Trudno uwierzyć"

"Reszcie Europy trudno w to uwierzyć, a jednak liczby mówią same za siebie: Warszawa najlepiej ze wszystkich wychodzi z tego kryzysu, przynajmniej na razie" - zaznaczyła włoska gazeta. Położyła także nacisk na to, że "Polacy zachowują spokój" i nie panikują w obliczu kryzysu.

W II kwartale 2009 r. Polska była jedynym krajem UE, którego wzrost gospodarczy znalazł się na plusie. Wyniósł plus 1,1 proc. rok do roku.

bgr ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane