• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

"Polska wyobraźnia nie zna granic"

"Polska wyobraźnia nie zna granic"
Foto: TVN24 Foto: Złodzieje znaleźli sposób na kradzież paliwa z fiatów seicento i cinquecento.

Właściciele fiatów seicento i cinquecento muszą uważać. Złodzieje znaleźli sposób na kradzież paliwa z aut tej marki - ostrzega dziennik "Polska".

Konstrukcja tych samochodów umożliwia przecięcie przewodu paliwowego i spuszczenie benzyny z baku. – Ze względu na specyficzną budowę tych pojazdów bardzo łatwo można dostać się do wlewu paliwa z tyłu samochodu - tłumaczy dr.inż. Jerzy Warzywoda, rzeczoznawca i ekspert samochodowy.

Nie możemy na własną rękę wprowadzać nowych rozwiązań technicznych. Trudno sobie wyobrazić, aby producent specjalnie na rynek polski wypuszczał opancerzone samochody

Cieślar o kradzieży benzyny z fiatów

W ciągu ostatnich tygodni przekonało się o tym wielu właścicieli fiatów. Za wymianę wlewu i przewodu musieli zapłacić ponad 300 zł. Informacje o tym procederze nadchodzą z różnych rejonów kraju, a kilkunastu złodziei cudzego paliwa wpadło już w ręce policji.

"Nie wypuścimy opancerzonych fiatów"

Przedstawiciele Fiata są bezsilni. – Jesteśmy zaskoczeni informacjami o przecinaniu przewodów paliwowych. To nie ma miejsca w innych krajach europejskich. Widać wyobraźnia polskich złodziei nie zna granic. Czy coś z tym zrobimy? Nie możemy na własną rękę wprowadzać nowych rozwiązań technicznych. Trudno sobie wyobrazić, aby producent specjalnie na rynek polski wypuszczał opancerzone samochody - powiedział Bogusław Cieślar, rzecznik Fiat Auto Poland.

mwr//tr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane