• rozwiń
  • WIG20 2226.15 -0.42%
  • WIG30 2523.50 -0.33%
  • WIG 58622.10 -0.33%
  • sWIG80 11587.49 +0.13%
  • mWIG40 3749.04 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

"Polska wyobraźnia nie zna granic"

"Polska wyobraźnia nie zna granic"
Foto: TVN24 Foto: Złodzieje znaleźli sposób na kradzież paliwa z fiatów seicento i cinquecento.

Właściciele fiatów seicento i cinquecento muszą uważać. Złodzieje znaleźli sposób na kradzież paliwa z aut tej marki - ostrzega dziennik "Polska".

Konstrukcja tych samochodów umożliwia przecięcie przewodu paliwowego i spuszczenie benzyny z baku. – Ze względu na specyficzną budowę tych pojazdów bardzo łatwo można dostać się do wlewu paliwa z tyłu samochodu - tłumaczy dr.inż. Jerzy Warzywoda, rzeczoznawca i ekspert samochodowy.

Nie możemy na własną rękę wprowadzać nowych rozwiązań technicznych. Trudno sobie wyobrazić, aby producent specjalnie na rynek polski wypuszczał opancerzone samochody

Cieślar o kradzieży benzyny z fiatów

W ciągu ostatnich tygodni przekonało się o tym wielu właścicieli fiatów. Za wymianę wlewu i przewodu musieli zapłacić ponad 300 zł. Informacje o tym procederze nadchodzą z różnych rejonów kraju, a kilkunastu złodziei cudzego paliwa wpadło już w ręce policji.

"Nie wypuścimy opancerzonych fiatów"

Przedstawiciele Fiata są bezsilni. – Jesteśmy zaskoczeni informacjami o przecinaniu przewodów paliwowych. To nie ma miejsca w innych krajach europejskich. Widać wyobraźnia polskich złodziei nie zna granic. Czy coś z tym zrobimy? Nie możemy na własną rękę wprowadzać nowych rozwiązań technicznych. Trudno sobie wyobrazić, aby producent specjalnie na rynek polski wypuszczał opancerzone samochody - powiedział Bogusław Cieślar, rzecznik Fiat Auto Poland.

mwr//tr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane