• rozwiń
  • WIG20 2230.42 -0.82%
  • WIG30 2527.31 -0.85%
  • WIG 58781.73 -0.61%
  • sWIG80 11566.23 -0.21%
  • mWIG40 3756.84 -0.62%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:48

Dostosuj

Polska - wschodząca gwiazda

Polska - wschodząca gwiazda
Foto: TVN24 Foto: Raj dla księgowych?

8. miejsce w kategorii "Wschodząca gwiazda" - z takim rezultatem Polska zadebiutowała w rankingu krajów o najlepszej marce Country Brand Index.

"Wschodzące gwiazdy" to kraje, które w ciągu najbliższych 5 lat mają szansę stać się jednym z głównych kierunków wypraw turystycznych. Oprócz Polski w pierwszej dziesiątce znalazły się m.in. Chorwacja, Rosja, Chiny, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kuba, Islandia i Argentyna.

Australia zachowała pozycję lidera
Najlepsza markę na świecie zachowała Australia, a za nią znalazły się Stany Zjednoczone i Wielka Brytania. Na kolejnych miejscach wśród krajów o najlepszej marce znalazły się: Francja, Włochy, Kanada, Hiszpania, Nowa Zelandia, Grecja i Japonia.

Spośród krajów naszego regionu uznanie specjalistów ponownie zdobyły Węgry i Czechy, zajmując odpowiednio 2 i 3 miejsce w kategorii "Warte poniesionych wydatków".

Po raz pierwszy i to od razu w trzech kategoriach znalazła się Rosja: "Wschodząca gwiazda", "Kultura i sztuka" oraz "Historia". Najlepsze oceny w naszym regionie zdobyła Chorwacja – numer jeden w kategorii "Wschodząca gwiazda".

Jak wynika z badania, Australia zwyciężyła w kategoriach: "Przyjaźni mieszkańcy" oraz "Do uprawiania sportu". USA zajmują pierwsze miejsce m.in. w kategoriach: "Idealne do robienia interesów", "Najlepsze do organizacji konferencji" i "Na zakupy".

Najlepiej mieszkać w Kanadzie
Według twórców raportu, najlepsze do zamieszkania są Kanada, Nowa Zelandia, Australia, Szwecja i Singapur. Kraje te zwyciężyły w kategorii "Warto w nich zamieszkać".

W tworzeniu rankingu wzięło udział ponad 2 600 podróżników, turystów oraz ekspertów w dziedzinie turystyki i hotelarstwa z całego świata. Przeprowadziła je międzynarodowa firma konsultingowa FutureBrand oraz agencja public relations Weber Shandwick. To trzecia edycja rankingu. Kraje sklasyfikowano w 22 kategoriach.

prm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane