• rozwiń
  • WIG20 2234.19 +0.36%
  • WIG30 2529.02 +0.22%
  • WIG 58762.64 +0.24%
  • sWIG80 11590.98 +0.03%
  • mWIG40 3737.13 -0.32%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:20

Dostosuj

"Polska" w Warszawie tylko 5 razy

"Polska" w Warszawie tylko 5 razy
Foto: TVN24.pl Foto: "Polska" w stolicy tylko 5 razy

Dziennik "Polska - The Times" w stolicy będzie ukazywał się tylko pięć razy w tygodniu. Wydawca rezygnuje z wydania sobotniego, zamyka też dodatek "Tygodnik Warszawa". Ze stołecznej redakcji musi odejść sześciu dziennikarzy.

Wydająca "Polskę" spółka Polskapresse dokonuje redukcji wydań warszawskich gazety, pozostałe mają się ukazywać jak dotąd sześć razy w tygodniu. Warszawskie piątkowe wydanie gazety ma być wzbogacone o dodatki magazynowe i na półkach kiosków pozostać aż do niedzieli.

Wśród piątkowych dodatków mają się pojawić nowe: opiniotwórcze "Forum Autorów" i reporterski "Puls Polski", nadal mają się ukazywać "The Times", "Magazyn" i "Tele Magazyn". Nie będzie natomiast wydawany przewodnik po kulturalnych wydarzeniach stolicy "Tygodnik Warszawa".

Zarząd spółki zmiany i zwolnienia tłumaczy "zmianą profilu pisma". - Będziemy konsekwentnie rozwijać "Polskę" w Warszawie w stronę gazety specjalizującej się w tematyce politycznej oraz treściach opiniotwórczych i analitycznych, na tym koncentrować siły i środki - mówi w oficjalnym komunikacie redaktor naczelny dziennika Paweł Fąfara.

Według danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy średnia sprzedaż (egzemplarzowa i w prenumeracie) warszawskiego wydania w styczniu br. wyniosło 10 tysięcy egzemplarzy.

W zeszłym roku podobną decyzję o likwidacji wydań weekendowych podjął Infor Biznes po połączeniu ”Dziennika” z ”Gazetą Prawną”.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane