• rozwiń
  • WIG20 2064.12 -0.69%
  • WIG30 2365.71 -0.84%
  • WIG 55227.60 -0.73%
  • sWIG80 11570.82 -0.55%
  • mWIG40 3756.24 -0.97%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Chiny

Polska technologia wyedukuje chińskich uczniów

Polska technologia wyedukuje chińskich uczniów
Foto: TVN 24 Foto: Technologia gdańskiej firmy posłuży m. in. do opracowania książek interaktywnych

Polska technologia w książkach i kursach edukacyjnych dla chińskich dzieci. Gdańska firma Young Digital Planet podpisała kontrakt z rządowym wydawnictwem People’s Education Press. Dzięki temu polskie produkty trafią do blisko 250 milionów uczniów w Chinach.

Jak się dowiedzieliśmy, w Chinach trwają właśnie prace nad wdrożeniem technologii dostarczanych przez polską firmę. Jej odbiorcom jest potentat na chińskim rynku wydawniczym dla szkół, państwowa firma People’s Education Press.

- Dzięki takim rozwiązaniom jak te, które wprowadza na rynek Young Digital Planet, Polska stawiana jest jako przykład sukcesu edukacyjnego - podkreśla Andrzej Molski, prezes Young Digital Planet.

Co trafi do Chin?

Jaka technologia trafi do Chin? Jak się dowiedzieliśmy, produkty polskiej firmy pozwolą People’s Education Press na tworzenie kursów edukacyjnych oraz książek interaktywnych, a także zarządzanie procesem ich produkcji. Kursy to proste lekcje na poziomie najniższych klas podstawowych, ale też zaawansowane materiały na poziomie szkół ponadgimnazjalnych (średnich).


Gotowe produkty będą dostarczane do użytkowników (uczniów i nauczycieli) za pomocą specjalnego programu - Bookshelf i dostępne online bądź offline.

Produkty z Polski

Young Digital Planet jest częścią fińskiej grupy Sanoma Learning. Obecnie działa w 44 krajach, na 5 kontynentach, a do tej pory dostarczyło rozwiązania wydawnicze dla ośmiu ministerstw w krajach Europy, Azji i Ameryki.

Produkty polskiej firmy to właśnie technologie edytorskie pozwalające na tworzenie, zarządzanie i dostarczanie materiałów edukacyjnych; gotowe kursy edukacyjne.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane