• rozwiń

Polska Rada Biznesu przyzna nagrody im. Jana Wejcherta

Polska Rada Biznesu przyzna nagrody im. Jana Wejcherta
Foto: tvn Foto: Jan Wejchert zmarł rok temu

Nagrodę im. Jana Wejcherta, zmarłego rok temu polskiego przedsiębiorcy, współtwórcy m.in. TVN, ustanowiła Polska Rada Biznesu. Rada chce tą nagrodą wyróżniać osoby, które tworzą historię nowoczesnej Polski. Nagroda będzie przyznawana w trzech kategoriach - za "Sukces", "Działalność Społeczną", oraz "Wizję i innowację".

"Jan Wejchert był wielowymiarową postacią na europejskiej i polskiej scenie biznesowej. Był człowiekiem wielkiej wiary i rozumu" - stwierdzono w komunikacie Polskiej Rady Biznesu o ustanowieniu nagrody. Przypomniano też, że Jan Wyjchert był współtwórcą i pierwszym prezesem Rady.

Polska Rada Biznesu ma corocznie wyróżniać przedstawicieli życia biznesowego i społecznego za wyjątkowe osiągnięcia biznesowe i szczególną rolę w budowaniu standardów nowoczesnej gospodarki wolnorynkowej. Wśród laureatów mają znaleźc się także osoby, które realizują niepowtarzalne przedsięwzięcia dedykowane społeczeństwu i potrzebującym oraz mające odwagę tworzenia i wdrażania nowych trendów i innowacji.

Kandydatów do nagrody będą zgłaszać członkowie Polskiej Rady Biznesu – prezesi, właściciele największych polskich i działających w Polsce firm międzynarodowych we współpracy z innymi środowiskami gospodarczymi, akademickimi i opiniotwórczymi w Polsce. Laureatów wskaże Kapituła, składająca się z czołowych przedstawicieli środowisk gospodarczych, społecznych, artystycznych i mediów. Honorowym Członkiem Kapituły została Aldona Wejchert.

Nagrodę w postaci statuetki zaprojektuje Igor Mitoraj, światowej sławy polski rzeźbiarz, prywatnie przyjaciel rodziny Wejchertów.

Po raz pierwszy nagroda zostanie wręczona na specjalnej gali w czerwcu przyszłego roku.

//sk

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane