• rozwiń

Polska na podium, bo jest tania

Polska na podium, bo jest tania
Foto: sxc.hu Foto: Amerykanom po drodze do Polski

Amerykański miesięcznik biznesowy "Forbes" przedstawił 15 krajów, na które w czasie recesji stać amerykańskich turystów. Polska jest na trzecim miejscu.

Najbardziej - według "Forbesa" - opłaca się Amerykanom jechać na Węgry, gdzie dolar w ciągu roku zyskał aż 30 procent. Na drugim miejscu rankingu jest Szwecja, gdzie doszło do podobnej zmiany kursów walutowych.

Walutowe kryterium

Na trzecim miejscu znalazła się Polska, gdzie dolar zyskał aż 50 procent w stosunku do złotówki. Jak pisze "Forbes", dla Amerykanina oznacza to, że obecnie w Warszawie za 100 dolarów wynajmie pokój hotelowy, za który wcześniej zapłaciłby 150 dolarów.

Aby wyłonić najtańsze dla Amerykanów kraje, pismo przyjrzało się walutom, wobec których amerykański dolar zyskał 15 lub więcej procent w ciągu zeszłego roku oraz cenom za bilet lotniczy z Nowego Jorku w dniu 12 czerwca i z powrotem 21 czerwca.

Najtańsze kraje według "Forbesa" to także: Kolumbia, Brazylia, Wielka Brytania, Rosja, Norwegia, Jamajka, Islandia, Rumunia, Chile, Czechy, Fidżi, Zambia.

mkg/mlas

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane