• rozwiń
  • WIG20 2156.06 +0.06%
  • WIG30 2442.11 +0.09%
  • WIG 56898.36 +0.21%
  • sWIG80 11489.29 +0.33%
  • mWIG40 3644.68 +0.66%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Polscy siatkarze a skarbówka w świetle afery podsłuchowej. "Sprawdzimy wszystkie wątki"

Watek siatkarski w aferze podsłuchowej Odtwórz: Watek siatkarski w aferze podsłuchowej
Foto: Shutterstock | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Parafianowicz: całą reprezentację Polski w siatkówkę tak wyciągnęliśmy za uszy | Video: Watek siatkarski w aferze podsłuchowej

Wczoraj podjęłam decyzje o sprawdzeniu wszystkich wątków, które pojawiły się w tym artykule - powiedziała dzisiaj Agnieszka Królikowska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów. Chodzi m.in. o ewentualne nieprawidlowości w rozliczaniu się z urzędem skarbowym "polskich siatkarzy". Sugerował to w rozmowie, której nagranie udostępnił tygodnik "Wprost", były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz.

Były wiceminister finansów i generalny inspektor kontroli skarbowej Andrzej Parafianowicz przy okazji rozmowy z byłym ministrem transportu Sławomirem Nowakiem poruszył wątek polskich siatkarzy. Parafianowicz przypomniał, że pomagał siatkarzom reprezentacji Polski, "wyciągając ich za uszy" z kłopotów skarbowych.

"Całą reprezentację Polski w siatkówkę tak wyciągnęliśmy za uszy. Widziałeś? (...) Chłopaki po kolei bały się, dopłaciły... I cisza znowu, wszystko załatwione" - mówi na nagraniach ujawnionych przez tygodnik "Wprost"

"Wszystko załatwione"

- Widziałeś? (…) Chłopaki po kolei bały się, dopłaciły… I cisza znowu, wszystko załatwione. (…) - powiedział Parafianowicz.

We wtorek Królikowska zapowiedziała kontrolę w tej sprawie. - Wczoraj podjęłam decyzję o sprawdzeniu wszystkich wątków, które pojawiły się w tym artykule. Poprosiłam o informacje o postępowaniach, które były toczone przez urzędy kontroli skarbowej w całym kraju wobec osób, które w jakikolwiek sposób były związane z reprezentacją Polski w siatkówce - powiedziała Królikowska.

Jak dodała analizuje w tej chwili zgromadzone informacje. - Jeżeli będę miała jakiekolwiek wątpliwości i widziała nieliniowe działania to będę wszczynała kontrole wewnętrzne w każdej z tych indywidualnych spraw - zapowiedziała.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane