• rozwiń
  • WIG20 2159.91 +1.74%
  • WIG30 2443.18 +1.81%
  • WIG 56895.37 +1.54%
  • sWIG80 11446.40 +0.22%
  • mWIG40 3629.46 +1.17%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-11 17:15

Dostosuj

Polscy nafciarze stawiają na Caracas

Polscy nafciarze stawiają na Caracas
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Wenezuela będzie wkrótce istotnym partnerem handlowym dla wielu krajów Europy

Polska chce kupować ropę z Wenezueli. Z Ameryki Południowej wróciła właśnie polska misja handlowa w której skład wchodzili m.in. przedstawiciele największych polskich koncernów paliwowych - Orlenu, Lotosu i PGNiG. Surowce pozyskiwane w Wenezueli byłyby ważnym elementem polityki dywersyfikacyjnej Polski - mówi w TVN CNBC Biznes uczestnik misji, wiceminister spraw zagranicznych Ryszard Schnepf.

Polski biznes odkrywa potencjał Ameryki Południowej. Przedstawiciele największych polskich koncernów paliwowych - Orlenu, Lotosu i PGNiG-u - rozmawiali o możliwościach zakupu surowców z Wenezueli. Minister Schnepf mówił o perspektywach tej gospodarczej współpracy w TVN CNBC Biznes.

Warto postawić na Caracas

- Surowce dostać możemy w zamian za nowoczesne technologie i żywność - mówi w TVN CNBC Biznes uczestnik polskiej rządowej misji, wiceminister spraw zagranicznych Ryszard Schnepf.

- W najbliższym czasie mam na myśli do końca, pojawią się konkretne inicjatywy, przede wszystkim podpiszemy bardzo ważną z punktu widzenia dalszych interesów, tak zwaną ramową umowę o współpracy. Dla Wenezuelczyków to jest podstawowa sprawa. Uzgodnione zostały szczegóły, myślę że do końca roku taka umowa zostanie podpisana. Myślę że, powinna umożliwić polskim inwestorom inwestować, sprzedawać lepiej i też korzystać z surowców wenezuelskich. - informował Ryszard Schnepf w TVN CNBC Biznes.

lad//gak

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane