• rozwiń
  • WIG20 2204.72 +0.55%
  • WIG30 2505.70 +0.52%
  • WIG 58279.66 +0.52%
  • sWIG80 11645.27 +0.58%
  • mWIG40 3812.20 +0.41%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:19

Dostosuj

Polsce urośnie. Rostowski miał rację?

Polsce urośnie. Rostowski miał rację?
Foto: TVN24 Foto: Unia się pomyliła. Minister miał rację?

Najnowsze prognozy unijnych ekspertów odnośnie polskiej gospodarki będą lepsze niż można było się spodziewać. Komisja Europejska w prognozach, które opublikuje 14 września, prawdopodobnie uzna, że w tym roku dochód narodowy Polski nie tylko nie zmniejszy się, ale nawet lekko wzrośnie - ustalił "Dziennik".

Jeśli ustalenia "Dz" się potwierdzą, będzie to oznaczało sukces ministra finansów Jacka Rostowskiego. Kiedy w maju Bruksela prognozowała, że dochód narodowy Polski spadnie aż o 1,4 proc. Rostowski zarzucił unijnym ekspertom brak profesjonalizmu. - Prognoza gospodarcza dla Polski przedstawiona przez Komisję Europejską jest błędna - mówił wtedy minister.

Oficjalnie Komisja nie chce się jeszcze przyznać do błędu. Jednak proszący o zachowanie anonimowości eksperci Komisji, którzy zajmują się bezpośrednio opracowywaniem analiz gospodarczych, biją się w pierś.

Wśród największych

Komisja opublikuje nowe prognozy dla siedmiu największych gospodarek Unii, wśród których jest też Polska, w połowie września. Tym razem weźmie pod uwagę oficjalne dane za I i II kwartał tego roku. Pokazują one, że nasz kraj mimo wszystko zdołał utrzymać wzrost gospodarczy - podkreśla "Dziennik".

kg/tr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane