• rozwiń

Polsat24 ma koncesję

Polsat24 ma koncesję
Foto: TVN24 Foto: Polsat24 może rozpocząć nadawanie

Całodobowy kanał informacyjny Polsat24 jest gotowy do startu. We wtorek KRRiT przyznała stacji koncesję na nadawanie.

- My jesteśmy praktycznie gotowi, bo długo czekaliśmy na tę koncesję - zapewnił członek rady nadzorczej Polsatu Józef Birka. Podkreślił, że stacja rozpocznie nadawanie, gdy tylko "otrzyma do rąk decyzję koncesyjną".

Birka nie chciał zdradzać szczegółów na temat zespołu Polsatu24. - Nie było jeszcze spotkania z redakcjami - wyjaśnił. Media już jednak informowały, że szefem Polsat24 został prezes zakupionej przez Polsat TV Biznes - Henryk Sobierajski. Pojawiły się także spekulacje, że nowy kanał informacyjny będzie współpracować z CNN.

TV Biznes zachowa format

Początkowo Polsat planował budowę kanału informacyjnego na bazie zakupionej w lutym 2007 r. TV Biznes. Ostatecznie kierownictwo stacji zdecydowało jednak, że TV Biznes zachowa formułę informacyjno-biznesową, a kanał informacyjny będzie budowany niezależnie.

Koncesja na Polsat24 to nie jedyna, jaką we wtorek otrzymała telewizja Zygmunta Solorza-Żaka. Koncesję dostały także Polsat HD i Polsat Sport HD.

prm/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane