• rozwiń

Polsat powie Halo Playowi

Polsat powie Halo Playowi
Foto: TVN24.pl Foto: Polsat rusza z nowym projektem

Halo Polsat - tak ma się nazywać nowy wirtualny operator komórkowy. Tuzy polskiej telefonii komórkowej mogą raczej spać spokojnie. Ale nowy na rynku Play już niekoniecznie - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Chociaż Polsat Cyfrowy (PC) był pierwszą firmą w Polsce, która podpisała umowę umożliwiającą świadczenie usług jako wirtualny operator komórkowy, przygotowanie oferty zajęło mu prawie półtora roku.

Oferta, która pojawi się na rynku jeszcze w tym roku, ma być dostępna zarówno w abonamencie, jak i na kartę. Halo Polsat będzie miał własny system billingowy oraz system obsługi kontaktów z klientami. Usługa będzie świadczona na bazie sieci Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatora Ery i Heyah.

Decydując się na uruchomienie swoich usług telefonicznych dopiero na jesieni, Polsat Cyfrowy utrudnił sobie start w wyścigu o klienta. Pośredni wpływ miał na to konflikt właścicielski w PTC. Wszystko wskazuje jednak, że cała sprawa weszła już na ostatnią prostą.

Chociaż Halo Polsat stanie w drugim szeregu operatorów telefonii komórkowej, to może będzie chciał wyszarpywać klientów z końca pierwszego. Atutem operatora może być połączenie jego oferty z propozycją Polsatu Cyfrowego. Chociaż prezes PC Dominik Libicki zapowiada, że usługi operatora będą skierowane do szerokiego odbiorcy, można przypuszczać, że głównym celem będą zapewne klienci satelitarnej platformy Polsatu. Dekodery PC znajdują się dziś w 1,5 mln gospodarstw domowych, co przekłada się na mniej więcej 4,5 mln potencjalnych użytkowników. Polsat mógłby dawać im upusty pod warunkiem łącznego korzystania z oferty telefonicznej i telewizyjnej.

PC zapowiedział także, że chce wykorzystać w działalności Halo Polsat swój potencjał i doświadczenie telewizyjne. Mógłby więc zaoferować użytkownikom komórek treści przekazywane na platformie, na której można obejrzeć m.in. 57 kanałów polskojęzycznych. Szczegółowa strategia firmy nie jest jednak jeszcze znana.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane