• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Połowa Polaków bez podwyżki

Połowa Polaków bez podwyżki
Foto: TVN24 Foto: Śniadek: Mimo wzrostu gospodarczego połowa Polaków nie dostaje podwyżek

- Droga do rozwoju Polski wiedzie przez inwestycję w człowieka - opowiedział TVN24 przewodniczący NSZZ "Solidarność" Janusz Śniadek z pl.Piłsudskiego, gdzie zaczyna się manifestacja związkowców - Ponad połowa Polaków, mimo wzrostu gospodarczego, nie otrzymała ostatnio żadnej podwyżki - twierdzi przewodniczący.

- Tylko inwestowanie w ludzi wiedzie do rozwoju państwa - mówi Śniadek. - Tymczasem w Polsce promuje się drogę polegającą na maksymalizacji zysku - podkreśla przewodniczący, który przygotowuje się do przemowy na manifestacji związków zawodowych.

Śniadek uważa, że roszczenia płacowe Polaków nie są wynikiem "manipulacji" związkowców. Przewodniczący "Solidarności" twierdzi, że władze "nie dostrzegają tej części polskiej rzeczywistości, o której mówią związkowcy", zwłaszcza, że nie da się zaprzeczyć "pozytywnym aspektom rozwoju gospodarczego kraju".

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" dodał, że spodziewa się w piątek w stolicy około 30 tys. manifestantów.

Związkowcy, w piątek, w przeddzień kolejnej rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych, będą manifestować w obronie godności pracowników. Manifestacja odbędzie się pod hasłem: "Godna praca i godna emerytura, to godne życie". Rozpocznie się na pl. Piłsudskiego w Warszawie o godz 12.00. ZOBACZ MAPĘ PRZEMARSZU ZWIĄZKOWCÓW.

lad/el

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane