• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Polkomtel się poddał. Po trzech dniach

Polkomtel się poddał. Po trzech dniach
Foto: sxc.hu Foto: Powrót po trzydniowej przerwie

Polkomtel złożył broń. Operator takich sieci na kartę jak SimPlus, Sami Swoi, czy 36,6, który 1 września przestał rozprowadzać doładowania do swoich telefonów u niektórych dystrybutorów, bo nie chcieli zgodzić się na niższe marże. Po trzech dniach doszło do porozumienia. Doładowania wróciły m.in. do kiosków Ruchu, Kolportera i sklepów Żabki.

Od 1 września Ruch wstrzymał sprzedaż produktów Polkomtela, gdyż operator chciał obniżyć rabaty uzyskiwane przy sprzedaży starterów i doładowań kart pre-paid. Sprzedaż wstrzymał wówczas także m.in. Kolporter i Żabka. Jednak po trzech dniach Polkomtel dogadał się z dystrybutorami. - Ruch wstępnie uzgodnił warunki dalszej współpracy z Polkomtelem i wznowił sprzedaż starterów oraz doładowań kart telekomu - podała spółka w piątkowym komunikacie.

Spotkali się w połowie drogi

Doładowania wróciły także do innych punktów: Kolportera i Żabki, które podobnie jak Ruch są zrzeszeni w Związku Dystrybutorów Prepaid. Warunki umowy z Polkomtelem są takie same dla wszystkich dystrybutorów związku. - Stronom udało się spotkać w połowie drogi: operator odpuścił, dystrybutorzy obniżyli marże - zdradza nieoficjalne warunki nowych umów "Puls Biznesu".

Wcześniej Polkomtel dążył do obniżenia marż pośredników, tłumacząc, że obowiązujące do tej pory są dużo wyższe niż średnia europejska.

mkg//kwj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane