• rozwiń
  • WIG20 2184.93 -1.01%
  • WIG30 2483.35 -1.04%
  • WIG 57866.65 -0.99%
  • sWIG80 11650.34 +0.35%
  • mWIG40 3764.32 -1.19%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:58

Dostosuj

Police na państwowej kroplówce

Police na państwowej kroplówce
Foto: PAP Foto: Zakłady w Policach dostaną w styczniu połowę ze 150 mln zł państwowej pomocy

Zakłady Chemiczne Police z własnych środków dadzą sobie radę do połowy stycznia - deklaruje w TVN CNBC Biznes prezes spółki. Agencja Rozwoju Przemysłu zamiast poręczenia kredytu - zdecydowała się wspomóc Police kwotą 150 mln złotych. Spółka potrzebuje bowiem pieniędzy na bieżącą działalność i spłatę najpilniejszych długów.

Zanim jednak Agencja wypłaci pomoc musi otrzymać zgodę Komisji Europejskiej, co może potrwać.

- W tej chwili dość rozsądnie kształtują się przedpłaty i możemy na razie z własnych środków jeszcze obsłużyć na bieżąco nasze potrzeby zakupowe - powiedział prezes Zakładów Chemicznych Police Zbigniew Miklewicz dodając, że oczekuje, iż połowa pomocy z ARP napłynie do połowy stycznia.

Jednocześnie zakłady zawarły porozumienie z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem, któremu są winne za dostawy surowca prawie 130 mln złotych. Bez tego porozumienia Policom groziło odcięcie dostaw gazu już za półtora tygodnia.

Pracownicy protestują

Tymczasem kilkuset pracowników zakładów uczestniczyło w środę w zorganizowanym przez związki zawodowe wiecu w obronie miejsc pracy.

Wiec trwał niespełna godzinę i zgodnie z zapowiedziami organizatorów miał pokojowy przebieg. Występujący na nim liderzy działających w ZCh Police związków zawodowych sformułowali dwa żądania: odwołania z zarządu spółki prezesa Zbigniewa Miklewicza i jednego z jego zastępców Bogusława Kokotowskiego oraz ustąpienia ze stanowiska ministra skarbu Aleksandra Grada.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane