• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Polecieli za opcje

Polecieli za opcje
Foto: sxc.hu Foto: Zarządy węglowych spółek przejechały się na opcjach walutowych

Gra na opcjach walutowych powodem odwołań w sektorze energetycznym. Minister Gospodarki - wystepując jako walne zgromadzenie każdej z tych spółek - odwołał wiceprezesów Katowickiego Holdingu Węglowego i Jastrzębskiej Spółki Węglowej, oraz cały zarząd Węglokoksu.

Funkcję Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy należących do Skarbu Państwa spółek z sektora górniczego sprawuje minister gospodarki Waldemar Pawlak.

Podczas pierwszego posiedzenia na początku czerwca minister zobowiązał zarządy spółek do przedstawienia raportów, dotyczących zawartych umów na opcje walutowe.

Zaangażowanie Węglokoksu w opcje oszacowano na 500 milionów złotych, co stanowi ponad dziesięciokrotność zysku netto za ostatni rok. W spółce JSW - wielkość ta wyniosła około 100 milionów złotych, przy rocznym zysku netto na poziomie ponad 560 milionów zł.

Odwołani wiceprezesi JSW i KHW byli odpowiedzialni za finanse spółek. Stanowiska natomiast zachowali prezesi. Nie wiadomo jeszcze, kiedy i w jakim trybie zostaną powołani następcy odwołanych osób. W przypadku Węglokoksu, gdzie zdymisjonowany został cały zarząd, Rada Nadzorcza ma wydelegować ze swego grona osoby do bieżącego zarządzania spółką.

CZYTAJ TAKŻE RAPORT: O co chodzi z tymi opcjami

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane