• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Polbank na sprzedaż

Polbank na sprzedaż
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Krzysztof Broda z KNF o Polbanku

Grecki Eurobank EFG poszukuje partnera dla swojego polskiego oddziału, Polbanku. Grecy zapewniają jednak, że na obecnym etapie nie są prowadzone rozmowy z żadnym konkretnym partnerem. Agencja Bloomberg powołując się na grecką prasę podała, że trwają w tej sprawie rozmowy z HSBC.

Według tych doniesień prawdopodobnie w grę nie wchodzi sprzedaż banku przez Greków w całości, lecz jedynie odsprzedaż części udziałów.

Grecy zapewniają natomiast, że nie rezygnują z planów zarejestrowania banku w Polsce i pozyskania licencji Komisji Nadzoru Finansowego . Ma to nastąpić w pierwszej połowie 2011 r.

Dotychczas Polbank funkcjonuje jako oddział greckiego Eurobanku i podlega greckiemu nadzorowi.

Krzysztof Broda z Komisji Nadzoru Finansowego zauważył przed kamerą w TVN CNBC Biznes, że jeżeli po transakcji powstanie niezależny podmiot z siedzibą w Polsce, to będzie on podlegał procesowi licencyjnemu. - Wielokrotnie podkreślaliśmy, że tej wielkości podmiot z punktu widzenia nadzoru korzystniej byłby postrzegany, gdyby prowadził działalność poprzez spółkę zależną, a nie oddział - powiedział Broda.

Częścią nowej strategii i sposobem na ekspansję banku ma być też wprowadzenie oferty bankowości korporacyjnej dla firm średniej wielkości. Obecnie Polbank skupia się na klientach detalicznych i małych przedsiębiorcach.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane