• rozwiń

Polak zaczął liczyć pieniądze

Polak zaczął liczyć pieniądze
Foto: mzacha/sxc.hu Foto: Polacy zaczynają oszczędzać

Polacy obawiają się nadchodzącego kryzysu. Inaczej wydają pieniądze. Negocjują umowy, rzadziej chodzą do restauracji, co innego kupują - pisze "Gazeta Wyborcza".

Aż 40 proc. Polaków martwi się, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy zdrożeje żywność, niemal jedna trzecia boi się wzrostu rachunków za prąd, gaz, wodę, a co szósty - cen benzyny. Nastroje zakupowe Polaków są gorsze niż w 2008 r., gdy wybuchł globalny kryzys. Tylko 7 proc. osób wierzy, że wyjdziemy z niego w ciągu roku - wynika z danych firmy Nielsen, o których pisze "Gazeta Wyborcza".

Efekt? Zmieniliśmy zwyczaje na zakupach. - Ludzie nauczyli się liczyć pieniądze - twierdzi w rozmowie z gazetą Piotr Haman, specjalista ds. sprzedaży z firmy Cursor.

Nie wstydzimy się już kupować w dyskontach - Biedronka stała się ulubionym sklepem młodzieży. Dla specjalistów to szok, bo grupa 15-24 lata jest szczególnie wyczulona na to, co modne - zauważa gazeta. Numer dwa dla młodzieży to Tesco, a trzy - Lidl.

bgr/fac/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane