• rozwiń
  • WIG20 2229.92 -0.18%
  • WIG30 2531.47 0.00%
  • WIG 58851.05 +0.17%
  • sWIG80 11605.03 +0.29%
  • mWIG40 3797.96 +1.36%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Polak, Węgier dwa bankowe bratanki?

Polak, Węgier dwa bankowe bratanki?
Foto: TVN24 Foto: PKO Bank Polsko-Węgierski?

Największy na Węgrzech bank OTP oprócz budapeszteńskiego chce być notowany także na giełdzie w Warszawie. Tymczasem "Puls Biznesu" twierdzi, że powraca pomysł fuzji największego polskiego banku detalicznego PKO BP z OTP.

Powstałby wtedy największy bank w naszej części Europy i 146. pod względem kapitałów na liście największych instytucji finansowych na świecie.

W Warszawie gości delegacja z Budapesztu na czele z Sandorem Csanyim, szefem OTP Banku. Obie strony wiążą ze spotkaniem duże nadzieje - powiedziała gazecie osoba zbliżona o Ministerstwa Skarbu.

Węgrzy odwiedzają w Polsce Ludwika Sobolewskiego, szefa Giełdy Papierów Wartościowych, następnie spotkają się z ministrem Aleksandrem Gradem. Spodziewany efekt tej pierwszej wizyty to komunikat o uplasowaniu akcji OTP na GPW - pisze "Puls Biznesu".

Z kolei podczas rozmowy z szefem resortu skarbu ma paść propozycja ściślejszej współpracy PKO BP z węgierskim gigantem. Minister Grad od dawna opowiada się za mocnym wyjściem polskiego banku za granicę - podkreśla gazeta. Źródło, na które się powołuje twierdzi, że początkowo w grę wchodzi wymiana pakietów akcji. Ma to być wstęp do kolejnego etapu, czyli ewentualnej fuzji.

OTP wybiera się na warszawski parkiet

Bank OTP chce być wkrótce notowany na warszawskiej giełdzie - poinformował tymczasem już w Warszawie prezes banku Sandor Csanyi. - Chcemy być notowani na warszawskim parkiecie w najbliższej przyszłości - powiedział Csanyi.

Według nieoficjalnych informacji, OTP, który notowany jest już na węgierskiej giełdzie, ma wejść na GPW na zasadzie dual listingu. Bank nie planuje emisji nowych akcji.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane