• rozwiń

Polak - turysta socjalny?

Polak - turysta socjalny?
Foto: TVN24 Foto: W wielkiej Brytanii wciąz odżywaja spory, czy emigracja z Polski jest dobrodziejstwem czy klęska dla tamtejszej gospodarki

Jak grzyby po deszczu w Europie wyrastają firmy, zajmujące się doradzaniem wyjeżdżającym do Wielkiej Brytanii jak skutecznie "wyciągnąć" pieniądze z brytyjskiego systemu opieki społecznej. Wśród zainteresowanych usługami dominują przybysze z Europy Wschodniej – pisze brytyjska prasa. Zdaniem Brytyjczyków, w ten sposób rodzi się tzw. "turystyka socjalna".

Jak napisał "The Daily Express", coraz popularniejsze, chociażby w Polsce, stają się praktyki przedsiębiorców, mające na celu wyłudzanie pieniędzy z brytyjskiego systemu ubezpieczeniowego.

Śledztwo gazety wykazało istnienie dziesiątek stron internetowych, które w detalach instruują, jak oszukać brytyjski system. Ich filie, zarejestrowane na Wyspach, zatrudniają polskich pracowników jako konsultantów. Firmy te samodzielnie zwracają się nawet do odpowiednich brytyjskich urzędów z wnioskami o zapomogi. Pracując i mieszkając w Polsce, ich klienci mogą więc ubiegać się na przykład o brytyjskie zasiłki – pisze oburzona gazeta. Firmy odpowiadają, że że ich działalność jest całkowicie zgodna z przepisami obowiązującymi na Wyspach.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane