• rozwiń

Polaczek broni obwodnicy Augustowa

Polaczek broni obwodnicy Augustowa
Foto: TVN24 Foto: Resort transportu nie uznaje opinii ekspertó Scott Wilson

Za "niemiarodajne" uznał minister transportu Jerzy Polaczek informacje "Dziennika" o analizie przebiegu Via Baltica, wykonanej przez firmę Scott Wilson. Eksperci tej firmy uważają, że droga powinna być wytyczona przez Łomżę, omijając torfowiska wokół Augustowa.

Według informacji gazety, eksperci uznali, że przebieg Via Baltica przez Dolinę Rospudy nie jest optymalny, tymczasem Generalna Dyrekcja Dróg Publicznych i Autostrad miała nie uwzględnić tych opinii.

Zastępca GDDKiA Jacek Bojarowicz poinformował, że Dyrekcja nie odebrała opracowania wykonywanego przez firmę Scott Wilson, ponieważ praca "nie jest merytorycznie zakończona".

Według Bojarowicza, wykonawca studium poprawia obecnie błędy, zaś obowiązujący korytarz wytyczony dla Via Baltica "w ogóle nie został przeanalizowany". Firma Scott Wilson nie otrzymała jeszcze zapłaty, a po zakończeniu prac studium ma zostać przeanalizowane przez niezależnego eksperta. Bojarowicz uznał też dotychczasowe wykonanie prac za "tendencyjne".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane