• rozwiń

Polacy zostawiają pustkę i wracają do kraju

Polacy zostawiają pustkę i wracają do kraju
Foto: Arch. TVN24 Foto: Tysiące imigrantów pracujących w Irlandii wróciło do swoich ojczyzn

Pakują manatki i wracają do domów. W okresie 12 miesięcy od końca marca 50 tys. imigrantów - głównie Polaków - powróciło do swoich krajów. Efekt - rosnąca ilość pustostanów, z którymi nie ma, co robić.

O zmniejszonym popycie na najem mieszkań, spowodowanym powrotami imigrantów, pisze sobotni "Irish Independent", powołując się na głównego ekonomistę banku AIB Johna Beggsa. Ocenia on, że w obecnym i przyszłym roku w Irlandii 15,7 tys. mieszkań pozostanie pustych.

Irlandia w opałach

W ubiegłym roku po raz pierwszy od 20 lat Irlandia odnotowała ujemny przyrost liczby ludności. Przyrost naturalny na poziomie 45 tys. nie zrównoważył liczby wyjeżdżających. Trend ten ma ulec odwróceniu od 2012 r.

Irlandzka gospodarka jako pierwsza w strefie euro znalazła się w drugim półroczu 2008 roku w recesji i wyjdzie z niej jako jedna z ostatnich. Według danych Bank of America Merrill Lynch, irlandzki produkt krajowy brutto zmniejszył się w 2008 roku o 3,0 proc., w roku 2009 o 7,1 proc., a w roku bieżącym skurczy się o dalsze 0,8 proc.

jak/iga

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane