• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Polacy zalegają miliony za prąd

Polacy zalegają miliony za prąd
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Marek Woszczyk, wiceprezes URE

Problem z terminowym płaceniem rachunków ma prawie trzy miliony Polaków - wynika z badań rynku przeprowadzonych przez URE. - W takiej sytuacji wprowadzenie taryfy socjalnej byłoby dobrym rozwiązaniem - powiedział w TVN CNBC Biznes wiceprezes URE Marek Woszczyk.

- Na koniec ubiegłego roku 2,7 mln gospodarstw domowych zalegało z terminowym opłacaniem swoich rachunków. To nieterminowe regulowanie zobowiązań waha się od jednego dnia opóźnienia do 15 lat - mówił Woszczyk na antenie TVN CNCB Biznes. Podkreślił, że w sumie są to miliony złotych zaległości. Jako dobre rozwiązanie tego problemu Urząd wskazuje m.in. wprowadzenie taryfy socjalnej.

Będzie, ale kiedy: nie wiadomo?

Jak zapewniali jeszcze pod koniec maja przedstawiciele rządu, system ochrony najuboższych odbiorców prądu ma zostać wprowadzony wraz z dużą zmianą prawa energetycznego.

Jak na razie Sejm odrzucił już w pierwszym czytaniu głosami koalicji opozycyjny projekt zmiany prawa energetycznego. Zakładał on wprowadzenie systemu ochrony najbiedniejszych odbiorców energii, finansowanego z kar nakładanych przez regulatora na firmy nieprzestrzegające prawa energetycznego.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane