• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Polacy zabierają 1 procent fiskusowi

Polacy zabierają 1 procent fiskusowi
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: 1404bratpit.avi

Oddawanie jednego proc. naszego podatku organizacjom pożytku publicznego zamiast fiskusowi staje się coraz popularniejsze wśród Polaków. Dlatego Maria Kukawska, ekspert Accreo Taxand po raz kolejny wyjaśniała w podatkowym cyklu "Twój brat PIT" w TVN CNBC Biznes jak to zrobić.

Od tego roku oddawanie jednego procenta podatku organizacjom stało się łatwiejsze. Wystarczy bowiem w odpowiedniej rubryce formularza zeznania podatkowego wpisać nazwę, nr konta i nr KRS. Przelewu dokonuje wtedy za nas urząd skarbowy. W poprzednich latach musieliśmy robić to sami, wykładając gotówkę.

- Najpierw musimy wybrać organizację, której chcemy przekazać jeden procent podatku. Spis organizacji pożytku publicznego, znajduje się na stronie internetowej www.pozytek.gov.pl lub bazy.ngo.pl - mówiła Maria Kukawska. Ekspert podkreśliła, że rozliczając jeden PIT możemy wybrać tylko jedną organizację. - Chyba, że rozliczamy dwa PIT-y - jeden od dochodów osiąganych z pracy, a drugi z inwestycji na giełdzie - mówiła ekspert.

Pytania dotyczące wypełniania rocznych zeznań podatkowych można przesyłać do naszych ekspertów na adres PIT@tvn.pl. Więcej rozmów ze specjalistami o podatkach można znaleźć na stronie telewizji TVN CNBC Biznes www.tvncnbc.pl.

mkg/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane