• rozwiń
  • WIG20 2191.61 -0.61%
  • WIG30 2491.65 -0.57%
  • WIG 58053.03 -0.42%
  • sWIG80 11621.13 -0.07%
  • mWIG40 3823.88 +0.09%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Polacy wywożą z Anglii 50-funtówki

Brytyjski bank centralny ma trudności z prześledzeniem obrotu banknotów o nominale 50 funtów, najwyższym dostępnym w obiegu, ale podejrzewa, że wywożą je opłacani w gotówce imigranci zarobkowi.

Z ostatnich wyliczeń Bank of England wynikało, iż wartość dostępnych w obiegu banknotów o nominale 50 funtów wynosiła 6,5 mld funtów. Jak donosi tygodnik "Sunday Telegraph" obecnie bankowi nie udaje się ustalić, gdzie podziała się znaczna część tej sumy. - Wiemy o tym, że w obiegu jest ogromna liczba pięćdziesięciofuntówek, ale nie mamy pewności, gdzie się obecnie znajdują. Najbardziej wiarygodne doniesienia sugerują, iż duża ich liczba jest wysyłana m.in. do Polski i innych nowych krajów UE - powiedział "Sunday Telegraph" wysoko postawiony przedstawiciel BoE. Być może imigranci i ich rodziny trzymają też część pieniędzy w materacach.

W Wielkiej Brytanii pięćdziesięciofuntówki w obiegu spotykane są rzadko. Na ogół można je dostać tylko w bankach i tylko wówczas, jeśli się specjalnie o nie prosi. Niektórzy sprzedawcy nie mający z nimi codziennej styczności odmawiają ich zaakceptowania lub długo oglądają pod światło zanim zgodzą się je przyjąć. Za to w kantorach w Polsce przyjmowane są bez zmrużenia oka.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane