• rozwiń
  • WIG20 2276.60 -0.43%
  • WIG30 2615.33 -0.53%
  • WIG 58857.01 -0.40%
  • sWIG80 11563.04 -0.41%
  • mWIG40 4010.87 -0.55%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Polacy w Islandii bezrobotną większością

Polacy w Islandii bezrobotną większością
Foto: sxc.hu Foto: Na pięknej Islandii pracy dla obcokrajowców coraz mniej

Kryzys i długi Islandii dały się we znaki szukającym tam szczęścia Polakom. Wielu wyjechało na Islandię za pracą, a tu kryzys - spowodował ogromne bezrobocie. Bezrobocie na wyspie wśród cudzoziemców wynosi już ok. 18 procent. Największą siłą wśród bezrobotnych są niestety Polacy.

Czwarty miesiąc z rzędu rośnie bezrobocie w Islandii. Przekroczyło już 9 procent, a wśród cudzoziemców mieszkających na wyspie, w tym Polaków, jest ono dwukrotnie wyższe.

Największa siła bezrobotna

W Reykjaviku ogłoszono dane dotyczące bezrobocia wśród cudzoziemców. Wynika z nich, że bez pracy pozostaje co szósty cudzoziemiec mieszkający na wyspie. Wśród bezrobotnych aż 61 procent to Polacy. Niemal co czwarty polski obywatel przed utratą zatrudnienia pracował w budownictwie. Teraz, z powodu pogłębiającego się kryzysu ekonomicznego i zimy, szanse na znalezienie pracy w tej branży są minimalne.

Polska grupa jest nadal największą grupą cudzoziemską na wyspie i - mimo kryzysu - ciągle rośnie. Przed rokiem Polonia islandzka liczyła ponad 10 tys. osób, a obecnie jest o tysiąc większa.

ktu ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane