• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

"Polacy uwierzą nawet w zielone niebo"

"Polacy uwierzą nawet w zielone niebo"
Foto: sxc.hu Foto: Czy faktycznie bylibysmy skłonni uwierzyć we wszystko?

Opinię publiczną można przekonać nawet, że niebo jest zielone, jeśli istnieje odpowiedni kierunek w propagandzie - uważa prezydent. Lech Kaczyński popiera referendum w sprawie wprowadzenia eurowaluty, ale pod warunkiem, że wszyscy - również tego przeciwnicy - będą mieli równy dostęp do opinii publicznej.

Prezydent Lech Kaczyński uważa, że przedwczesne wprowadzenie w naszym kraju europejskiej waluty może być wielkim zagrożeniem dla Polaków. Dlatego opowiada się za późniejszą datą zastąpienia złotego walutą europejską, niż proponowane przez premiera lata 2011-2012.

Skorzystają tylko bogaci

- Polska może wkroczyć do tej strefy, kiedy jej gospodarka będzie dużo silniejsza – powiedział prezydent w Radiu Kielce. - Rok 2011 i 2012 są zdecydowanie zbyt wczesne - podkreślił.

Jego zdaniem, "przedwczesne wprowadzenie euro spowodowałoby zbiednienie dużej części społeczeństwa - i tych, którym jest źle i w ostatnich latach nie poprawiła się ich sytuacja materialna, i tych, którym jest lepiej niż było - bo ci stracą to, co uzyskali". - Zyskaliby tylko bardzo bogaci – uważa Lech Kaczyński.

A co na to daltoniści?

Prezydent opowiedział się za przeprowadzeniem referendum w sprawie euro, jednak "pod warunkiem, że wszystkie strony - także i ci, którzy widzą niebezpieczeństwa – będą mieli równy dostęp do opinii publicznej". - Opinię publiczną można przekonać nawet, że niebo jest zielone – i to wcale nie tych, którzy są daltonistami – jeśli istnieje  odpowiedni kierunek w propagandzie – powiedział prezydent.

kap/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane