• rozwiń

Polacy usprawiedliwiają dłużników

Polacy usprawiedliwiają dłużników
Foto: TVN24 Foto: Czy aby na pewno...?

Prawie połowa Polaków twierdzi, że są sytuacje, które usprawiedliwiają niespłacanie pożyczek - pisze "Życie Warszawy". Jednak aż ponad 3/4 pytanych uważa, że dłużnicy nie są godni zaufania.

- Wszelkie długi najsumienniej spłacają ludzie starsi oraz ci bez wyższego wykształcenia - ocenia Andrzej Kulik z Krajowego Rejestru Długów. Jednocześnie z badań Pentora dla KRD wynika, że wyrozumiałość dla dłużników rośnie wraz z poziomem wykształcenia.

Sondaż pokazuje, że choć prawie połowa Polaków uważa, że długi należy spłacać w terminie, to wielu ankietowanych potrafi znaleźć usprawiedliwienie dla osób, które nie chcą ich zwracać. Kłopoty finansowe, utrata pracy lub wypadek to najczęściej wymieniane sytuacje, w których - zdaniem ankietowanych - dłużnikom należy się wyrozumiałość.

Niespłacanie długów jest naganne zdaniem 66 proc. niewykwalifikowanych robotników i 56 proc. zarabiających od 1001 zł do 1500 zł. Z kolei aż 41% przedstawicieli wolnych zawodów (m.in. lekarzy, prawników) jest wyrozumiałych dla dłużników i swobodniej traktuje obowiązek płacenia.

prm/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane