• rozwiń

Polacy robią sobie firmy

Prawie 150 tys. firm założono w Polsce w pierwszym półroczu bieżącego roku. W tym samym czasie wyrejestrowało się blisko 138 tys. Największy ruch panuje w handlu, budownictwie i usługach związanych z biznesem - informuje "Rzeczpospolita".

Choć od stycznia do lipca 2007 r. powstało mniej firm, niż rok wcześniej, to równocześnie mniej zniknęło z rynku. Tak wynika z najnowszych danych GUS na temat liczby podmiotów gospodarczych.

Zdaniem ekspertów, wyjazd ponad miliona Polaków do pracy za granicą spowodował, że sporo tych, którzy dotychczas prowadzili jednoosobowe firmy, wyrejestrowuje je i wraca na etat. Tak dzieje się np. w handlu, gdzie powstało najwięcej firm (ok. 41 tys.), ale też najwięcej zakończyło działalność (ok. 47 tys.).

Nowe firmy powstają przede wszystkim w województwach, w których znajdują się wielkie miasta bądź specjalne strefy ekonomiczne. Są to: mazowieckie (ponad 23 tys.), śląskie (ponad 15,6 tys.), wielkopolskie (ok. 14 tys.), dolnośląskie (13 tys.) oraz małopolskie i pomorskie (po ok. 12 tys.).

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane