• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

Polacy pokochali latanie

Polacy pokochali latanie
Foto: TVN24 Foto: Emirates chcą otworzyć połączenia z Polską

Polacy latają na potęgę. Coraz więcej międzynarodowych linii lotniczych otwiera połączenia z Polską. Planują to nawet tak egzotyczni przewoźnicy, jak Emirates ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich - pisze "Gazeta Wyborcza".

Szybki wzrost ruchu lotniczego trwa w Polsce od trzech lat, czyli od naszego wejścia do Unii. W tym czasie rynek linii lotniczych zmienił się nie do poznania. Już ponad połowa przewozów to tanie linie. Spadły przez to ceny biletów, również w klasie ekonomicznej tradycyjnych linii. Bilet do Londynu, Frankfurtu czy Rzymu znajdziemy nawet za 600 zł - w obie strony i z opłatami lotniskowymi. Jeszcze trzy lata temu płaciliśmy trzy razy więcej.

Coraz większą konkurencję dostrzegają też tanie linie, jak Germanwings czy Norwegian, które coraz częściej odbierają pasażerów tradycyjnym przewoźnikom: Norwegian otworzył niedawno połączenie Warszawa - Monachium, a swoim klientom proponuje karty kredytowe pełniące też funkcje kart lojalnościowych Frequent Flyer.

British Airways zamierza wiosną przyszłego roku uruchomić codzienne połączenie z Warszawy na lotnisko London City, czyli do serca europejskiego biznesu. O połączeniu Warszawy z innym centrum światowego biznesu - Dubajem - myśli też jedna z najszybciej rozwijających się linii lotniczych świata - Emirates. Jak podaje gazeta, Emirates waha się między Warszawą a Berlinem. Połączenie ma ruszyć w przyszłym roku. Do otwarcia połączenia z Polską przymierza się też amerykańska Delta - Amerykanie rozmawiają z portami w Warszawie i Krakowie.

Małe linie też walczą o polskich pasażerów
O polski rynek walczą też mniejsze linie: Swiss dobrze sprzedaje swoje zimowe połączenia z Polski (przesiadka w Zurychu) m.in. do Kairu, Dubaju, Tokio, Hongkongu i Delhi. Od tego roku regularne rejsy Warszawa - Madryt rozpoczęła też hiszpańska Iberia, która proponuje Polakom wygodne połączenia z Ameryką Środkową i Południową.

Od kilku miesięcy bilety na trasę Warszawa - Pekin sprzedaje LOT. Pierwsze rejsy uruchomi wiosną przyszłego roku. Rewolucję w siatce połączeń połączoną z prawdziwą ekspansją na dalekich trasach zapowiada jednak dopiero po odbiorze nowego Boeinga 787 - pierwsze Dreamlinery w barwach LOT-u zaczną jednak latać najwcześniej za rok.

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane