• rozwiń

Polacy podróżują za granicę mniej niż sąsiedzi

Polacy podróżują za granicę mniej niż sąsiedzi
Foto: TVN24 Foto: Swojski Bałtyk wciąż bazkonkurencyjny

Polacy znacznie częściej jako cel swoich wakacyjnych wojaży wybierają Polskę niż zagranicę - wynika z danych Eurostatu. Na urlop na obczyźnie decyduje się tylko 19 proc. wyjeżdżających. Dla porównania w Niemczech i na Litwie, takich osób jest aż 62 proc.

Statystki dotyczą co najmniej pięciodniowych wyjazdów obywateli UE w roku 2006. Częściej niż Polacy na takie wyjazdy udają się także Słowacy - 47 proc. i Czesi - 44 proc.

Średnio w całej UE wyjazdy zagraniczne stanowią 39 proc. wyjazdów. Unijny rekord należy do Luksemburga, gdzie 99 proc. mieszkańców woli wyjechać za granicę. Nie powinno to jednak dziwić biorąc pod uwagę rozmiary tego kraju.

Z danych Eurostatu wynika, że najmniej skłonni do wyjazdów zagranicznych są obywatele krajów, które słyną z turystycznych atrakcji. Kilkukrotną przewagę wyjazdów krajowych nad zagranicznymi odnotowano we Francji, Hiszpanii, Włoszech, Grecji i Portugalii.

bgr/el

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane