• rozwiń

Polacy piją z okazji braku okazji

"Biznes dla ludzi" cz.2 Odtwórz: "Biznes dla ludzi" cz.2
Foto: shuterstock | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Ponad pół wieku temu polscy mężczyźni pili alkohol głównie z okazji wypłaty, a teraz - bez okazji | Video: "Biznes dla ludzi" cz.2

Ponad pół wieku temu polscy mężczyźni pili alkohol głównie z okazji wypłaty, a teraz - bez okazji – pisze "Puls Biznesu".

Z badań TNS wynika, że w 1962 r. panowie mieli przede wszystkim "zawodowe" powody do sięgania po alkohol – z okazji wypłaty czy premii piło 73,5 proc. ankietowanych mieszkańców miast i 76,2 proc. wsi.

A jak jest dzisiaj? Brak podziału miejsko-wiejskiego to niejedyna nowość, bo brak okazji jako "okazja" do picia jest wskazywana najczęściej – przez 71 proc. ankietowanych. Ponad 50 lat temu taki motyw był zaś dopiero na 3. miejscu i w miastach wyprzedzało go spotkanie ze znajomymi z pracy, a na wsi – zarobek lub załatwienie sprawy w mieście.

Obecnie natomiast na drugim miejscu plasuje się zachęta do konsumpcji ze strony znajomych (16 proc.).

Co ciekawe, odsetek deklarujących abstynencję w ciągu tych lat wzrósł o ponad dwa razy. Dziś nie pije 24 proc. ankietowanych (badano na 4000 osób) wobec 10 proc. w 1962 r. (przepytano 3000 osób).

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane