• rozwiń
  • WIG20 2255.46 -0.74%
  • WIG30 2551.68 -0.72%
  • WIG 59191.71 -0.51%
  • sWIG80 11545.41 +0.30%
  • mWIG40 3759.27 +0.04%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-08 17:15

Dostosuj

Polacy odczuwają niemiecki strajk

Strajk niemieckich maszynistów utrudnia podróże nie tylko Niemcom. Mieszkańcy zachodniopomorskiego korzystającym z pociągów kursujących między Polską a Niemcami będą musieli przesiąść się na autobusy.

Utrudnienia dotyczą kilkanastu pociągów Deutsche Bahn, jeżdżących na trasie ze Szczecina m.in. do Lubeki, Poczdamu i Schwerin. W czasie strajku wprowadzono komunikację zastępczą - podróżni mogą korzystać ze specjalnych autobusów.

Zmiany dotyczą również pasażerów PKP Intercity. Z powodu strajku od 15 listopada do 17 listopada do godz. 2. pociąg "Berlin - Warszawa - Express" kursuje na skróconej trasie do Frankfurtu nad Odrą. Z Frankfurtu do Berlina trzeba dojechać zastępczym autobusem. Dodatkowo pociąg na odcinku z Frankfurtu do Warszawy może odjeżdżać z opóźnieniem.

Krótszą trasą jeździ również pociąg EuroCity "Wawel" z Krakowa do Cottbus. Z Cottbus do Berlina można jechać komunikacją zastępczą.

Zawieszono także kursowanie pociągów obsługujących trasę Amsterdam - Szczecin. Bez zmian jeździ natomiast pociąg relacji Kijów - Warszawa - Berlin i "Moskwa Express" relacji Berlin - Warszawa - Moskwa.

62-godzinny strajk, ogłoszony z powodów płacowych przez Związek Zawodowy Niemieckich Maszynistów Kolejowych (GDL), sparaliżował przewóz towarów w większości regionów kraju. Strajk rozpoczęli w środę maszyniści pociągów towarowych, w czwartek zaś dołączyli do nich maszyniści składów pasażerskich. W proteście uczestniczy ok. 3 tys. maszynistów.

Protest powinien zakończyć się w sobotę o godz. 2. w nocy. Przedstawiciele GDL mówią jednak, że jeśli nie dostaną od pracodawcy nowej propozycji, mogą ogłosić strajk bezterminowy w Boże Narodzenie i Nowy Rok.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane