• rozwiń
  • WIG20 2188.24 +0.40%
  • WIG30 2481.46 +0.42%
  • WIG 57863.03 +0.42%
  • sWIG80 11638.04 +0.42%
  • mWIG40 3734.43 +0.52%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Polacy nie chcą tandety z Chin

Polacy nie chcą tandety z Chin
Foto: TVN24 Foto: Polacy przestają kupować tandetę sprowadzaną z Chin

Jak informują obserwujący rynek eksperci, Polacy odwracają się od chińskich wyrobów, których jedynym atutem jest niska cena - czytamy w dzienniku "Polska".

- Tanio kupujesz, drogo płacisz. Jesteśmy coraz bardziej świadomi i mamy więcej pieniędzy, dlatego wolimy towar o lepszym standardzie - tłumaczy Andrzej Faliński, dyrektor Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji w Warszawie. Zainteresowanie chińszczyzną zmalało głównie w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i na Śląsku. Nie oznacza to jednak, że tanie chińskie wyroby nie znajdują nabywców. - Trafiły na bazary mniejszych miejscowości i regionów, gdzie pensje są znacznie niższe - dodaje Faliński.

Duży wpływ na niechęć do chińskiej tandety miały doniesienia o niebezpiecznych zabawkach i innych produktach wycofywanych ze sklepów. Największe wrażenie zrobiły informacje o trujących koralikach "Bindeez", które wycofano ze sklepów w listopadzie.

- Niebezpieczny dla zdrowia może się okazać nawet kubek z chińskiego porcelitu, zdobiony kwiatuszkami z toksycznej farby. Chemikalia mogą być też w bluzkach, majtkach albo butach - ostrzega Małgorzata Niepokulczycka, prezes Federacji Konsumentów w Warszawie.

Import towarów z Chin zaczynają też sprawdzać na własną rękę sieci handlowe, ponieważ Polacy coraz częściej reklamują tekstylia, torebki, buty, czy wyroby ze szkła pochodzące z tego kraju. - W ostatnich latach chińskie wyroby zaliczyły sporo globalnych wpadek, dlatego jakość egzekwujemy we własnym zakresie - tłumaczy Przemysław Skory, rzecznik prasowy sieci "Tesco".

mwr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane