• rozwiń

Polacy na Wyspach zarabiają znacznie mniej niż Brytyjczycy

Polacy na Wyspach zarabiają znacznie mniej niż Brytyjczycy
Foto: TVN24 Foto: "Nasi" na Wyspach zarabiają mniej niż inni

Imigranci z ośmiu tzw. nowych krajów UE, w tym z Polski, zarabiają średnio 290 funtów na tydzień. To aż o 146 funtów mniej niż Brytyjczycy. Więcej od przybyszów z Europy Centralnej zarabiają także pracownicy z Pakistanu i Bangladeszu.

Jak wynika z komunikatu opublikowanego przez związek zawodowy GMB, najlepiej na brytyjskim rynku pracy zarabiają Amerykanie. Ich średnie tygodniowe zarobki sięgają 635 funtów. Na drugim miejscu są obywatele 14 tzw. starych krajów UE, których tygodniowa średnia wynosi 510 funtów.

Imigranci z Europy Centralnej, krajów bałtyckich oraz Słowenii zarabiają nieco mniej niż pracownicy pochodzący z Pakistanu i Bangladeszu, których płaca to średnio 292 funty na tydzień.

Mniejsza płaca - mniejsza imigracja

Według GMB, to właśnie z powodu niskich zarobków zmniejsza się napływ imigrantów z nowych krajów UE do Wlk. Brytanii. W czwartym kwartale 2008 r. na brytyjskim rynku pracy było ich o 35 tys. mniej niż w trzecim kwartale, co oznacza spadek o 7,0 proc. kwartał do kwartału.

W tym samym czasie liczba Brytyjczyków aktywnych na rynku pracy zmniejszyła się o 0,7 proc. kdk, a więc 10 razy mniej.

bgr/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane