• rozwiń

Polacy kochają podróbki

Polacy kochają podróbki
Foto: TVN24 Foto: 28 proc. z nas nie widzi nic nieetycznego w handlu podróbkami

Niemal co trzeci Polak świadomie kupuje produkty nieoryginalne, opatrzone metkami czy logo światowych firm - donosi "Puls Biznesu". Gazeta podaje, że rynek podróbek w Polsce wart jest 830 mln dolarów.

Po zamknięciu warszawskiego "Bazaru Europa", handel lewizną przeniósł się do Internetu i zaczyna być problemem działających tam firm. Z jednej strony mają one bowiem na karku producentów oryginalnych wyrobów, a z drugiej - niezadowolonych klientów, którzy oczekiwali oryginału, a dostali podróbkę - tłumaczy "Puls Biznesu". I jedni i drudzy grożą sądem.

Podróbka to nic złego?

Jak wynika z najnowszych badań, jakie na zlecenie grupy Allegro zrobiła pracownia SMG/KRC 18 proc. Polaków uważa, że sprzedawanie podróbek powinno być karane, a 28 proc. z nas nie widzi nic nieetycznego w handlu tego rodzaju wyrobami.

43 proc. badanych przez Allegro przyznaje, że kupiło podróbkę, z czego aż 29 proc. zrobiło to świadomie. Towaru jest do wyboru, do koloru. Najczęściej z Chin.

ktom//gak

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane