• rozwiń
  • WIG20 2235.52 -0.59%
  • WIG30 2531.97 -0.67%
  • WIG 58816.98 -0.55%
  • sWIG80 11572.11 -0.16%
  • mWIG40 3758.82 -0.57%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Polacy kochają bazary

Polacy kochają bazary
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Polacy kochają bazary

Choć w polskim handlu królują już galerie handlowe i hipermarkety, krajowy konsument wciąż kocha bazary. 1/3 Polaków spędza na nich nawet 40 dni w roku. To rekord w skali całej Unii Europejskiej.

- Z bazarkiem jesteśmy zżyci od lat kilkunastu. Jest to bardzo sympatyczne ponieważ znamy właścicieli, klienci się też znają, ale jeśli chodzi o marki, odzież, garnitury, to w hipermarketach - mówi pan Andrzej, który zakupy na bazarze robi od 20 lat.

Z badań wynika, że oprócz tradycji, do bazarów i targowisk przyciąga nas jakość i świeżość produktów. Prawie połowa z nas kupuje tam warzywa i owoce, a co trzeci Polak - mięso. Choć jest drożej niż w hipermarketach, to nie rezygnujemy z lepszego smaku.

W galeriach i supermarketach statystycznie spędzamy jednak więcej czasu, bo aż 2 miesiące w roku - na bazarkach o 1/3 mniej. 2 miliony z nas w supermarkecie jest codziennie - na bazarku połowa mniej.

Dlatego teraz główny cel w strategii biznesowej bazarków to zmiana na euro-jakość z polską tradycją. - Bazarki będą zadbane przede wszystkim. Nie będą już takie, że wiszą szmatki, folie. Mają być unowocześnione, ale dalej chcemy żeby to było targowisko, a nie następny blaszak - tłumaczy Bożena Kolba, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kupców i Drobnej Wytwórczości.

bgr ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane