• rozwiń
  • WIG20 2251.45 -0.18%
  • WIG30 2548.74 -0.12%
  • WIG 59210.89 +0.03%
  • sWIG80 11560.90 +0.13%
  • mWIG40 3783.78 +0.65%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:58

Dostosuj

Polacy idą w gaz

Polacy idą 
w gaz
Foto: TVN24 Foto: LPG zyskuje na popularności

Rynek autogazu rokuje tak dobrze, że producenci wprowadzają do sprzedaży modele fabrycznie przystosowane do zasilania LPG lub CNG. A właściciele tak luksusowych samochodów jak porsche czy jaguar zagazowują swoje auta. Wszystkiemu winna droga ropa - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Polska już od paru lat należy do światowej czołówki, jeśli chodzi o ilość samochodów napędzanych gazem, ale od kilku miesięcy montaż instalacji jeszcze bardziej się nasilił - informuje "DGP". Jak wynika z najnowszych danych Polskiej Organizacji Gazu Płynnego, Po polskich drogach jeździ już 2,3 miliona aut zasilanych LPG.

Wszystkiemu winna oczywiście coraz wyższa cena ropy naftowej i rosnące kwoty widniejące na dystrybutorach stacji paliw. Teraz, gdy litr benzyny kosztuje już pięć i więcej zł, warsztaty będą jeszcze bardziej obciążone pracą - prognozuje gazeta.

Dobra, kosztująca ok. 4 tys. zł, instalacja gazowa może się zwrócić już po roku. Dalsza eksploatacja oznacza tylko oszczędności w porównaniu z jazdą na benzynie a nawet oleju napędowym.

Ale nie tylko zakłady przerabiające auta widzą w obecnej sytuacji swoją szansę. Rośnie liczba producentów oferujących niektóre modele z fabrycznie montowaną instalacją na gaz ziemny CNG.

Już nawet właściciele luksusowych samochodów - mercedesów, BMW, jaguarów, czy porsche - zagazowują swoje auta - zauważa "Dziennik Gazeta Prawna".

bgr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane