• rozwiń

Polacy coraz chętniej zmieniają bank

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

Ponad 18 tys. osób przeniosło w 2013 roku swoje konto do innego banku - podał Związek Banków Polskich. W ciągu czterech ostatnich lat na taki krok zdecydowało się niemal 65 tys. klientów banków.

Jak poinformował w środę ZBP, informacje te pochodzą z systemu OGNIVO, który umożliwia przenoszenie kont między bankami. System ten funkcjonuje od czterech lat i w tym czasie za jego pośrednictwem swoje konto przeniosło blisko 65 tys. klientów: w 2010 r. było to 12 tys. 857 osób, w 2011 r. - 16 tys. 34 osoby, a w 2012 r. 17 tys. 708 osób.

Jest łatwiej

- Korzystanie z systemu przenoszenia kont z roku na rok jest coraz popularniejsze wśród klientów. Prawie wszyscy, którzy za jego pośrednictwem zmieniają bank, decydują się na przeniesienie całego salda i zamknięcie rachunku w poprzednim banku – mówi prezes ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz.

System OGNIVO powstał z inicjatywy ZBP. Obsługą systemu zajmuje się Krajowa Izba Rozliczeniowa, która odpowiada za prawidłowy przebieg rozliczeń pomiędzy bankami.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane