• rozwiń

Polacy boją się zwolnień, Polki bardziej

Polacy boją się zwolnień, Polki bardziej
Foto: TVN24 Foto: Bezrobocia boją się najbardziej kobiety

Aż czterech na dziesięciu Polaków obawia się, że w najbliższym czasie straci pracę - wynika z badań TNS OBOP przeprowadzonych na zlecenie Towarzystw Ubezpieczeń BZ WBK-Aviva. O sprawie pisze "Gazeta Wyborcza".

Jak pokazują badania przeprowadzono w grudniu 2009 r. co drugi Polak obawia się, że bez kolejnej wypłaty już po miesiącu może wpaść w finansowe tarapaty.

Jak z kolei podaje Główny Urząd Statystyczny, średni czas poszukiwania pracy w Polsce wynosi aż 11 miesięcy. Przez taki czas jedynie 8 proc. badanych mogłoby bez trudu utrzymać siebie i swoje rodziny - pisze "GW".

Kobiety boją się bardziej

Jak pokazują najnowsze badania najwięcej obaw dotyczących pracy mają kobiety. Zwolnienia boi się aż 44 proc. z nich.

Najwięcej obaw mają niezależne kobiety przed trzydziestką, które wielu pracodawców ocenia jako "przyszłe matki". Aż sześć na dziesięć z singielek boi się zwolnienia.

Lepiej swoją sytuację oceniają kobiety w wieku 30-39 lat, które mają już silniejszą pozycję zawodową. W tej grupie 35 proc. obawia się wypowiedzenia.

Z wiekiem obawy rosną: obawy przed utratą pracy spędzają sen z powiek 47 proc. pań w wieku przedemerytalnym. Poza tym, aż 54 proc. Polek uważa, że bez dochodów, nie popadając w długi, przetrwa najwyżej miesiąc - wskazuje gazeta.

bgr/kdj, sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane