• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Pół miliarda użytkowników Facebooka

Pół miliarda użytkowników Facebooka
Foto: Facebook Foto: Facebook dziękuje swym uzytkownikom za rekord

500 milionów ludzi to więcej, niż liczy cała populacja Stanów Zjednoczonych, więcej niż liczba sprzedanych licencji na system Windows 7, i więcej niż liczba postów, jakie dziennie pojawią się w serwisie Twitter - więcej nawet niż wszystko to razem wzięte! A tylu właśnie użytkowników ma już Facebook - najpopularniejszy serwis społecznościowy świata.

Najpopularniejszy serwis społecznościowy rozwija się niezwykle szybko. Według Marka Zuckerberga, jednego z założycieli Facebooka, spodziewany już od dawna rekord padł w środę rano. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy serwis zyskał 100 milionów nowych użytkowników.

Facebook został założony w lutym 2004 roku przez trzech młodych Amerykanów: 19-letniego wówczas Marka Zuckerberga oraz dwóch innych studentów prestiżowego Uniwersytetu Harvarda: Dustina Moscovitza i Chrisa Hughesa. Chcieli stworzyć stronę internetową, która pozwalałby im utrzymywać kontakt ze znajomymi. Obecnie Facebook zatrudnia setki pracowników, a sam Zuckerberg trafił na listę najbogatszych magazynu "Forbes".

Dla uczczenia okrągłej lioczby uzytkowników Facebook wprowadzi nową funkcję o nazwie "Facebook Stories". Będzie to kolekcja krótkich opowieści o użytkownikach, których życie zmieniło się diametralnie po tym, jak zaczęli korzystać z portalu.

Ambitny plan Zuckerberga

Mark Zuckerberg wyznaczył sobie na następny rok ambitny plan: podwojenie liczby użytkowników i przekroczenie granicy miliarda ludzi. Dla wielu jego słowa są już niemal gwarancją, że tak się stanie.

To, ze facebookowa społeczność będzie się rozwijała jest pewne. A Mark Zuckerberg wciąż mówi o nowych pomysłach. Najodważniejszym wydaje się wyposażenie Facebooka w wyszukiwarkę, która miałaby stanowić konkurencję dla Google. Ale skoro Google zamierza tworzyć własny serwis społecznościowy, to przeniesienie walki na jego grunt nie wydaje się złym posunięciem.

W związku z przekroczeniem liczby pół miliarda użytkowników Facebooka powstał film "The Social Networking" mówiący o fenomenie tego serwis. Premierę zapowiedziano na 5 listopada.

Także tvn24.pl możesz śledzić na Facebooku

mst/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane