• rozwiń
  • WIG20 2335.86 -0.28%
  • WIG30 2669.69 -0.35%
  • WIG 60750.64 -0.29%
  • sWIG80 11965.06 +0.04%
  • mWIG40 4031.58 -0.49%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Podwyżki zjedzą nasze podwyżki

Podwyżki zjedzą nasze podwyżki
Foto: TVN24.pl Foto: Inflacja zniweluje wyższe pensje

Mniejsza składka rentowa, wzrost płacy minimalnej, ulga na dzieci i podwyżki wynagrodzeń - to wszystko sprawi, że w naszych portfelach pojawi się więcej pieniędzy. Ale co z tego, skoro pieniądze te równie szybko znikną z uwagi na rekordowe podwyżki cen - ostrzega "Polska".

Jak pisze "Polska", głównym winowajcą tego, że nie odczujemy wzrostu płac, będzie inflacja. Zgodnie z oczekiwaniami analityków, ma ona w przyszłym roku wynieść więcej niż w ostatnich latach - 3,5 proc. Więcej zapłacimy przede wszystkim za prąd, ciepło, gaz i paliwo - towary bez których trudno wyobrazić sobie codzienne życie. Cena benzyny już na wiosnę przekroczą pięć złotych - alarmuje "Polska". Drożeć będzie także żywność - średnio o 10 proc.

Dobra wiadomość czeka natomiast na tych, którzy planują zakup mieszkania. Ceny nieruchomości ustabilizowały się i wzrosną jedynie nieznacznie. Ale uwaga - wyższa inflacja, to także wyższe stopy procentowe, czyli droższe kredyty w złotówkach. Natomiast spać spokojnie mogą ci, którzy zaciągnęli kredyt np. we frankach szwajcarskich - złoty będzie się umacniał - uspokaja "Polska".

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane