• rozwiń
  • WIG20 2217.84 +0.77%
  • WIG30 2520.23 +0.73%
  • WIG 58525.39 +0.65%
  • sWIG80 11595.92 +0.05%
  • mWIG40 3820.72 +0.58%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Podwyżki gazu odroczone

Podwyżki gazu odroczone
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: URE: nie zgodzimy się na propozycję PGNiG

Urząd Regulacji Energetyki zatwierdzi nowe taryfy dla Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa najprawdopodobniej po Wielkanocy - poinformował Departamentu Taryf w URE Tomasz Kowalak. Wcześniej w TVN CNBC Marek Woszczyk, wiceprezes URE zapowiedział, że Urząd skłonny jest zaakceptować podwyżkę "między 10 a 20 procent", a nie 38 proc - tak jak chce PGNiG

Poniedziałek był ostatnim dniem kiedy zatwierdzenie taryf skutkowałoby ich opublikowaniem od początku drugiego kwartału.

Jeśli więc taryfy zostaną opublikowane w tygodniu poświątecznym, to nowe taryfy gazowe zaczną obowiązywać w drugim tygodniu kwietnia.

URE powściąga PGNiG

- Takiej propozycji [w wysokości 28 proc. - red.] URE nie zaakceptuje - kategorycznie stwierdził Woszczyk. Dodał, że należy spodziewać się dwucyfrowej podwyżki, ale nie na takim poziomie.

- Raczej trudno o inną podwyżkę niż dwucyfrowa, ale póki postępowanie trwa, nie mogę powiedzieć, jakiej skali podwyżka wchodzi w grę. Raczej między 10 a 20 proc. - poinformował. Dodał, że aby podwyżki mogły wejść w życie od 1 kwietnia, musiałyby zostać zatwierdzone w poniedziałek. To jednak wiceprezes URE ocenia jako "bardzo mało prawdopodobne".

Piłka w grze, negocjacje w toku
Początkowo PGNiG występował o zatwierdzenie 34-procentowej podwyżki. Po ostatniej jest mowa o 28 proc. Mimo, że wiceprezes URE zapowiedział, że na taką stawkę się nie zgodzi, PGNiG nie rezygnuje ze swoich żądań.

- Dopóki piłka w grze, mamy nadzieje, że uda się wynegocjować zadowalające dla PGNiG dobry rezultat. Negocjacje nadal trwają - przekonywała w TVN CNBC Biznes rzeczniczka PGNiG Joanna Zakrzewska. - Mamy merytoryczne argumenty - dodała.

Więcej szczegółów na ten temat na stronie www.tvncnbc.pl

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane