• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

Podwyżka cen gazu oddala się

Podwyżka cen gazu oddala się
Foto: TVN CNBC Biznes / fot. sxc.hu Foto: Rzeczniczka URE Agnieszka Głosniewska: podwyżki najwczesniej od maja

Urząd Regulacji Energetyki po raz drugi wezwał Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo do korekty wniosku taryfowego. Jak poinformowała w TVN CNBC Biznes rzecznik URE Agnieszka Głośniewska, nowe ceny gazu mogą wejść w życie najwcześniej w maju.

Wniosek o zmianę taryf PGNIG złożyło w lutym. Domagało się w nim blisko 10-procentowej podwyżki w części dotyczącej surowca. Opłaty za jego przesył miały pozostać bez zmian.

Urząd Regulacji Energetyki nie zaakceptował propozycji spółki i wezwał ją do korekty wniosku. Przedstawiona korekta również nie spotkała się z akceptacją URE i w tej chwili PGNiG musi poprawić wniosek ponownie.

Jak mówiła w TVN CNBC Biznes rzecznik Urzędu Regulacji Energetyki, regulator musi dokładnie prześledzić, czy przedstawione we wniosku koszty są uzasadnione. - Musimy bardzo dokładnie sprawdzać, czy wszystkie koszty przedstawione przez przedsiębiorstwo są kosztami uzasadnionymi w rozumieniu ustawy i odpowiednich rozporządzeń taryfowych. W związku z tym zmuszeni byliśmy po raz kolejny prosić przedsiębiorstwo o korektę swojego wniosku - wyjaśniała rzeczniczka na antenie TVN CNBC Biznes.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane