• rozwiń

Podwyżka cen gazu jeszcze niezatwierdzona

Podwyżka cen gazu jeszcze niezatwierdzona
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: "Podwyżka cen gazu jeszcze nie jest zatwierdzona"

- Nie ma decyzji w sprawie podwyżek cen gazu i nie będzie jej jeszcze przez kilka dni. Uzgodniliśmy jedynie pewne parametry potrzebne do podjęcia postępowań taryfowych - dementuje na antenie TVN CNBC Biznes dyrektor Departamentu Taryf w Urzędzie Regulacji Energetyki Tomasz Kowalak.

Jednocześnie Kowalak zapowiedział, że wszystkie procedury dotyczące zatwierdzenia podwyżek cen gazu mają szansę się zakończyć do końca tego tygodnia.

- Jednak pewności, czy to nastąpi nie mam. To bardzo skomplikowana procedura. Mamy do czynienia z koniecznością podjęcia decyzji jednocześnie w stosunku do ośmiu podmiotów - powiedział TVN CNBC Biznes dyrektor Departamentu Taryf.

Wcześniej pojawiła się informacja, że URE uzgodnił już podwyżki taryf dla Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Kowalak potwierdził jedynie, że skala podwyżki dla PGNiG będzie się mieścić w przedziale kilkunastu procent. Nie zdradził jednak bliżej tej wartości.

Na początku marca PGNiG wnioskowało o prawie 30-procentową podwyżkę.

mkg/mwr/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane