• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Pocztowcy zapraszają na rozmowę ministra infrastruktury

Pocztowcy zapraszają na rozmowę ministra infrastruktury
Foto: TVN24 Foto: Paweł Jędrzejowski o rozmowach płacowych

Jeszcze przed południe związkowcy spotkają się z wiceministrem infrastruktury. Liczą, że ten pomoże im w negocjacjach z dyrekcją Poczty Polskiej. Pocztowcy domagają się podwyżek.

Po czwartkowych negocjacjach zakończonych fiaskiem pocztowcy wysłali do resortu pisemne zaproszenie. Po wieczornej rundzie rozmów około 30-40 związkowców zostało na noc w sali obrad w siedzibie dyrekcji. Nadal okupują salę w siedzibie Poczty.

- Rozmowy zostały przerwane bez ustalenia nowego terminu - przyznał Michał Dziewulski z biura prasowego Poczty. Zostały przerwane, lecz nie wszyscy opuścili salę obrad. 30 do 40 związkowców pozostało w niej, okupując siedzibę dyrekcji. - To spontaniczna decyzja - zaznaczył Paweł Jędrzejewski z pocztowej "Solidarności".

Chcą mówić z ministrem

Pozostali w budynku związkowcy przygotowują pismo do ministra infrastruktury. Jak powiedział Jędrzejewski,

W tej sytuacji chcemy spotkać się z ministrem. Sprawami Poczty powinien zająć się rząd

Paweł Jędrzejewski

przedstawiciel zarządu poinformował protestujących, że możliwości dyrekcji Poczty dotyczące spełnienia postulatów płacowych wyczerpały się.

- W tej sytuacji chcemy spotkać się z ministrem. Sprawami Poczty powinien zająć się rząd - powiedział Jędrzejewski, dodając, że Poczta nie chce dać pracownikom więcej niż 280 zł podwyżek. Tymczasem większość związków działających na poczcie domaga się 400 zł, a "S" nawet 700 zł od początku roku.

Dyrekcja Poczty wcześniej proponowała podwyżkę stopniową, wprowadzaną co kwartał; jej wysokość na koniec tego roku wyniosłaby 500 zł brutto. Rozmowy trwają już od kilku miesięcy. Pocztowcy dwukrotnie odkładali już strajk. Niewykluczone jednak, że w końcu go podejmą. Jędrzejewski przekonywał, że w przeprowadzonym wśród pracowników referendum za strajkiem opowiedziało się 86 proc. z nich.

prm, mpj/mlas, sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane